Left to right: Georgia Astle, Robin Goomes and Casey Brown on the winner's podium at Red Bull Rampage 2024.
MTB

Robin Goomes si odnáša korunu z prvého ženského Red Bull Rampage

Sedem najlepších svetových jazdkýň sa po prvý raz predstavilo na Red Bull Rampage vo Virgine v Utahu a odpálilo ženský progres do úplne nových výšin.
Autor Katie Lozancich / RedBull.sk
3 min čítaniePublished on
Prvýkrát v histórii sa uskutočnili ženské preteky Red Bull Rampage a núdza o ohromujúce triky a náročný terén pri tom veru nebola. Vytúženú zlatú korunku si nakoniec odniesla Robin Goomes s 85 bodmi, ktorá ohromila rozhodcov dvoma naloženými backflipmi. Za tieto triky získala aj cenu Utah Sports Commission Best Trick.Aby toho nebolo málo, Goomes zvládla aj svoj 12,5 m vysoký dop a bez chýb prešla hornou technickou časťou trate. Jej jazda bola poctou starej škole zjazdov Red Bull Rampage, drsná a technická, ktorá podľa nej stelesňuje ducha freeridu.
Robin Goomes ako jazdí na trati počas prvej ženskej súťaže Red Bull Rampage v októbri 2024.

Robin Goomes vyhrala prvú ženskú Red Bull Rampage

© Long Nguyen/Red Bull Content Pool

„Ešte mi to nedošlo,“ hovorí Goomes pri pomyslení na víťazstvo.„Bol to poriadne náročný proces, takže sa snažím všetko, čo sa stalo, pobrať a užiť si to. Som vďačná za môj tím, ktorý neskutočne tvrdo pracoval. Robila som to najmä pre nich, pre tento šport a pre všetky ostatné riderky." Víťazstvo v kategórii Best Trick Award bolo pre Novozélanďanku prekvapivým bonusom a rovnako nadšená bola aj z toho, že všetky súťažiace predviedli skvelú a nezabudnuteľnú show.
Georgia Astle mala obrovský pád počas jazdy, ktorá jej aj tak prniesla druhé miesto na Red Bull Rampage 2024.

Georgia Astle získala druhé miesto na Red Bull Rampage

Druhé miesto si vybojovala Kanaďanka Georgia Astle, ktorá mala byť pôvodne iba náhradníčka a tento rok ani nemala pretekať. V septembri Georgii zavolali, že sa dostala na štartovú listinu, a ona ani na chvíľu nezáhaľala. Bývalá pretekárka šla sebavedomo, svoju precíznosť potvrdila vlastným 12,5-metrovým dropom a doslova preletela jedným technickým úsekom za druhým. Jej jazda bola ohodnotená 79 bodmi.
Casey Brown zachytená ako bojuje o tretie miesto na Red Bull Rampage 2024,

Casey Brown získala tretie miesto s týmto trikom

© Bartek Woliński/Red Bull Content Pool

Stupne víťazov doplnila krstná mama freeridu Casey Brown so 77,33 bodmi. Casey bola prvou ženou, ktorá počas tréningu skúsila kompletnú jazdu zhora nadol, a túto dynamiku preniesla aj do svojho súťažného pokusu. Jej najvýraznejším prvkom bol Laundry Chute, vysoko exponovaný rock roll drop, ktorý Casey považuje za jednu z najdrsnejších vecí, aké kedy zjazdila. Casey získala aj cenu McGazza Spirit Award za svoju húževnatosť a prínos pre ženský freeride.